Komunální služby v Murau od roku 2011 spoléhají na předávací stanice dálkového tepla od společnosti aqotec. Od roku 2013 se v pivovaru Murau vaří pivo bez CO2 a pomocí nízkoteplotní technologie. Teplo pro tuto technologii pochází z teplárny podniku komunálních služeb na biomasu. Společnost aqotec se významně podílela na plánování přechodu na nízkoteplotní systém.
V roce 2018 byla teplárna rozšířena o 3 zplynovače dřeva Burkhardt a systém Power2Heat o výkonu 1200 kW. Společnost aqotec plánovala veškerou hydraulickou integraci do stávajícího systému. Výzvou zde byly různé teplotní úrovně zdroje tepla a odběratelů v síti. V této souvislosti byla celá nadřazená regulace převedena na regulaci aqotec.
3 různé topné sítě mají velmi odlišné požadavky. Síť pivovaru vyžaduje pro proces vaření výrazně vyšší vstupní teplotu a v závislosti na systému má také vysokou teplotu zpátečky. Městská síť je typická síť dálkového vytápění s obvyklými tlaky a teplotami. Vzhledem k velkému výškovému rozdílu je pro zásobování objektů Stolzalpe nutné hydraulické oddělení v teplárně. Tyto sítě byly do systému integrovány různým způsobem v závislosti na teplotních úrovních.
Je tak zaručena dokonalá souhra systému kotle na biomasu (6 000 kW při 120 ° C), 3 zplynovačů dřeva (každý s výkonem 260 kW při 100 °C), systému P2H, nízkoteplotního a vysokoteplotního akumulačního zásobníku a 3 různých topných sítí.